Wstępniak przed sezonem letnim 2023.

To będzie naprawdę krótki wstępniak przed sezonem letnim w 2023 roku.

Jak zwykle zabawimy się w wróżenie z fusów i przewidywanie rzeczy, które są raczej trudne do przewidzenia…dlaczego? Na 8 zespołów, które się zapisały pojawia się aż 80 zawodników, których nie widzieliśmy w zakończonym sezonie letnim. To całkiem niezła armia zaciężna i choć wiadomo, że część z nowych osób to będzie tylko rezerwa i plan awaryjny…to jednak kilka nowych postaci pojawi się na bank.

Na pewno taka sytuacja zajdzie w LZS Gozdowo – to zupełnie nowy zespół, który w swoim składzie ma byłego zawodnika Lecha Poznań – Waldemara Przysiudę. Przysiuda na boiskach Gminy Kołaczkowo już kiedyś występował, było to całe sezony temu, kiedy w lidze wszystkich rozstawiał zespół FC Twardy. Jak będzie z formą tego piłkarza teraz…nie wiemy…ale jak by nie patrzeć dla naszej ligi to zawsze nobilitacja. Niewiadomą jest sam zespół z Gozdowa, który prócz gry w Lidze Kołaczkowo będzie walczył w lidze LZS Września. Kilka znanych nazwisk jednak tam znajdziecie…

Kilka nowych postaci pojawia się również w OG Kanzas. Zakładamy, że mogą to być zawodnicy, którzy w ekipie z Kaczanowa pokazywali się całkiem poprawnie podczas turniejów pucharowych. Potrafili wtedy zamieszać, potrafili być znacznie groźniejsi niż cały sezon na hali. Jeśli tak będzie w istocie to Kanzas pourywa punkty faworytom.

Parę nowych twarzy pojawiło się w Sokolnikach. Nowych w zasadzie w tym sezonie bo na hali ich nie było. Nie powinni być wiodącymi postaciami ale raczej uzupełnieniem. Nie zmienia to jednak w najmniejszym stopniu faktu, że Sokolniki to faworyt ligi i skład zgrany przez lata utrzymał.

Nie mamy wątpliwości, że Fundamenty podniosą poprzeczkę wszystkim dość wysoko. Zespół wygrał Borynę a w Pucharze Wójta pokazał się z dobrej strony mimo kłopotów kadrowych. Jeśli ligę ogarną osobowo, to mają ogromne szanse na mistrzostwo.

Całkiem liczna jest kadra Budziłowa. Pojawiło się kilka nowych twarzy i możemy być pewni, że to ciekawe postacie. Budziłowo ma rękę do nowych zawodników…kwestia tylko tego, jak zaprezentuje się ten zespół na ławce rezerwowych. Ten sezon będzie skomasowany – wiele meczów pomiędzy silnymi zespołami…i krótka ławka, a z takiej słynie Budziłowo, to nie będzie żaden atut. Budziłowo broni mistrzostwa…to tez zobowiązanie.

Niemal połowa nowych zawodników w Dream Teamie to zapowiedź nowej jakości? Nie wiadomo. Września już takie ruchy robiła ale nie pamiętamy by to kiedykolwiek wypaliło. Inna sprawa, że nie wiemy jak będzie teraz…zawsze może być inaczej. Sezon dla Teamu będzie raczej trudny, bo chyba każdy rywal prezentuje się od nich w lidze lepiej (przynajmniej na papierze).

TW utrzymało swój skład. To zawsze atut tego zespołu…do rewolucji kadrowych nie dochodzi tam od lat…raczej ciężar gry powoli przechodzi z jednych zawodników na innych. Ciekawi jesteśmy jak TW podejdzie do sezonu. Kołaczkowo od wielu sezonów nie spadło z podium…zawsze przynajmniej najniższy stopień ale teraz gęsto będzie nie tylko w walce o najwyższe miejsce…ale w walce o każdy stopień. No i tu ciekawostka…czy TW starczy determinacji na takie częste granie z silnym rywalem? Z drugiej strony Kołaczkowo jest już przyzwyczajone, że im akurat nikt nigdy nie odpuszczał.

Tornado Raptors Kołaczkowo też zachowało kadrę niemal w niezmienionym składzie. Doszły wzmocnienia kojarzone z AutoCentrum i nowe postacie. Ducha ekipy raczej nie powinno to zmienić. To będzie nadal ta sama furia…jeśli wyjdzie, rywal zostanie albo zmiażdżony albo minimalnie pokonany…a jeśli nie wyjdzie to degrengolada całkowita. Tornado to zawsze faworyt do podium a już bardziej do posucia nastroju faworytom. Tak czy inaczej już od jakiegoś czasu nie piszemy, że to zbieranie doświadczenia…mają swój styl, mają swój pomysł, mają swoje atuty. Na ile to wystarczy na orliku?

To może być najlepszy i najciekawszy sezon letni od kilku lat. Ilość zespołów nie powala na kolana…ale ta ilość gwarantuje również, że co kolejkę mamy mecze między silnymi markami…czy za nazwą zespołów pójdzie jakość? Czy raczej letnie rozluźnienie może wszystkim pomieszać szyki ? tego dowiemy się w październiku.