Pierwsza kolejka ligowa - sezon letni 2023.

W niedzielę 30 kwietnia rozpoczął się kolejny sezon Ligi na Orliku w Kołaczkowie. Wszystko wskazuje na to że będzie to jeden z najciekawszych sezonów. 14 ligowych kolejek, 8 wyrównanych drużyn to gwarancja sporych emocji piłkarskich.

Już w pierwszym meczu kolejki niespodzianka. Budziłowo - obrońca mistrzowskiego tytułu dostał srogie lanie od Tornado Raptors Kołaczkowo, które w ubiegłym sezonie było Piza podium. Ile dla obrońców mistrzowskiego tytułu znaczy Kuba Graczyk mogliśmy przekonać się właśnie podczas niedzielnego pojedynku. Absencja reżysera gry była bardzo widoczna, a Tornado jest już coraz bardziej doświadczona ekipa i skrzętnie braki kadrowe Budzilowa wykorzystał.

W drugim meczu zmierzyły się dwa zespoły debiutujące w Lidze na Orliku. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Fundamentów, którzy pokazali ze oprócz Pucharu Boryny mają ochotę na kolejny skalp z Kołaczkowskiej ziemi

W trzecim meczu Sokolniki wicemistrz z ubiegłego roku mimo sporych braków kadrowych pewnie pokonali Dream Team Września. Zawodnicy tej drużyny bardzo poprawnie prezentowali się w pierwszej połowie. W drugiej zabrakło już sił i chęci, co zawodnicy Sokolnik wykorzystali strzelając sporo bramek

W czwartym pojedynku zmierzyły się zespoły TW Kołaczkowo i LZS Gozdowo. O ile dla graczy TW to kolejny sezon ligowy na orliku to dla zawodników LZS Gozdowo był to ligowy debiut.

Piotr

Zespół znany z gry w Letniej Lidze LZS o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Września w tym sezonie zdecydował się spróbował swoich sił na "dwóch frontach ". W swoim debiutanckim pojedynku musieli jednak uznać wyższość bardziej doświadczonego zespołu TW Kołaczkowo.

Powiązana galeria: