Puchar Mistrzów - turniej inny niż wszystkie.

Kilka miesięcy temu podczas luźnej rozmowy Piotr Jędraszak zaproponował rozegranie specjalnego turnieju, w którym będą się mogły zmierzyć najlepsze drużyny grające w letnich rozgrywkach ligowych Wrześni i Kołaczkowa. Pierwotnie mieli spotkać się tylko sami mistrzowie. Jednak z czasem turniej powiększono do dwóch najlepszych drużyn ligowych. Tutaj w Lidze Kołaczkowo zastanawialiśmy się czy reprezentantem naszych rozgrywek nie powinien być zespół, który wygra puchar jesienny – ostatecznie jednak przeważyła opcja by były to dwa najlepsze zespoły w sezonie letnim 2022.

Wspomniana rywalizacja niesie z sobą pewne trudności. Po pierwsze Liga LZS we Wrześni gra na boiskach trawiastych, w Kołaczkowie gramy na sztucznej murawie. To pierwsza wielka różnica. Druga jest taka, że w wrzesińskiej lidze nie mogą grać zawodnicy występujący w zespołach ligowych na poziomie od B-klasy wyżej. A takich spotyka się w Lidze Kołaczkowo. Mimo wszystko zdecydowaliśmy się jednak tą rywalizację przeprowadzić. Trzeba było iść na kilka kompromisów. W tym roku turniej zostanie rozegrany na orliku w Kołaczkowie, według tutejszego regulaminu i zasad. Mamy nadzieję, że po lidze halowej podobny turniej zostanie przeprowadzony we Wrześni.

Szykują się duże emocje. W obu ligach grają zawodnicy posiadający i umiejętności i temperament. Spotkają się mistrzowskie zespoły, zaprawione w bojach kadry. Do tego wielu zawodników będzie musiało wybrać barwy jakie zechce reprezentować – bo grają w obu ligach. Może dramatów nie będzie…ale zadra może powstać.

Zapraszamy na boisko orlik w Kołaczkowie w niedzielę 15 października. Wszelkie informacje poniżej. Zaczynamy pierwszym gwizdkiem o godzinie 10.00.

Turniej o Puchar Mistrzów

Termin i miejsce : Kołaczkowo 16.10.2022

Zasady ogólne:

W turnieju biorą zespoły 6-cio osobowe.

Obowiązują przepisy gry w piłkę nożną oraz Regulamin na Sezon Letni 2022 rozgrywek piłkarskich Gminy Kołaczkowo.

Zawodnicy biorący udział w grze dysponują odpowiednim sprzętem- nie wolno grać w obuwiu wyposażonym w metalowe lub plastikowe wkręty.

Wyjątkowo wulgarne zachowanie będzie karane.

Zawodnik ukarany czerwoną kartką (bez względu czy bezpośrednio czy za dwie żółte) nie może grać w następnym spotkaniu.

Drużyna ukarana czerwoną kartką przez 5 minut gra w osłabieniu – bez względu na stratę ewentualnej bramki.

Obowiązują zmiany hokejowe.

Zawodnicy podpisują zobowiązania: RODO i o stanie zdrowia.

Czas gry zostaje ustalony na 30 minut całość.

Miejsce rozegrania spotkań – boisko Orlik w Kołaczkowie

(godziny spotkań orientacyjnie)

Półfinał A

Budziłowo vs LZS Sołeczno

Półfinał B

LZS Białężyce vs Sokolniki

półfinały

Budziłowo

LZS Sołeczno

Godzina- 10.00

LZS Białężyce

Sokolniki

Mecz o III miejsce

Przegrany A

Przegrany B

Finał

Zwycięzca A

Zwycięzca B

W przypadku remisu w regulaminowym czasie – decydują rzuty karne.

Walkower przyznany będzie po nie stawieniu się zespołu 10 minut od momentu rozpoczęcia spotkania przez sędziego zawodów lub po tym jeśli na boisku pojawi się mniej niż 4 zawodników.

W skład zespołów może wchodzić 15 osób – listę zawodników kapitanowie zespołów przekazują organizatorowi do dnia zawodów . Gra zawodnika spoza listy skutkuje walkowerem. Na liście zawodników MOGĄ ZNAJDOWAĆ SIĘ TYLKO OSOBY, KTÓRE W SEZONIE LETNIM 2022 REPREZENTOWAŁY ZESPOŁY W ROZGRYWKACH. Nie można dobierać zawodników z innych drużyn lub spoza ligi którą się reprezentuje.

Drużyny i zawodnicy ubezpieczają się we własnym zakresie – Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kontuzje odniesione podczas gry.

Sprawy nie ujęte niniejszym regulaminem rozstrzyga Organizator.