Statystyki , dane i aktualności.

Nowa strona Ligi Kołaczkowo daje możliwość prowadzenia bardzo rozbudowanych statystyk każdego zawodnika, który gra w naszych rozgrywkach. Wszystko jednak zależy od rodzaju informacji jakie będzie otrzymywał administrator strony.

Dlatego to od rzetelności zespołów i udzielanych przez nich informacji w protokole meczowym zależeć będzie jakość i wiarygodność informacji na stronie ligi.

Jesteśmy wstanie dość dokładnie prowadzić statystyki. Mamy możliwość zapisywania kar indywidualnych, minut zdobycia bramki, asyst, goli strzelonych po rzutach karnych, goli samobójczych, czy dokładnych zmian jakie zaszły w spotkaniu. Sami wychodzimy z inicjatywą abyście zapisywali obok nazwisk zdobywców goli, również nazwiska asystentów- my zamieścimy to na stronie- dane aktualizują się same i stąd tworzą się klasyfikacje.

Tyle możecie umieszczać na protokołach meczowych- nazwisko strzelca, nazwisko asystenta, minutę strzelenia bramki, kartki, wynik do przerwy, liczbę widzów. Jeśli ktoś ma ochotę może opisać spotkanie i przesłać je nam- zamieścimy je na stronie.

Nieco inaczej ma się sprawa z danymi i statystykami zawodników. Nowa strona ligowa daje dość duże możliwości udostępniania informacji o każdym konkretnym zawodniku. Automatycznie tworzy się jego historia, osiągnięcia- i to wszystko ładnie posegregowane na lata, sezony, drużyny. Co więcej takie informacje są automatycznie dostępne dla każdego z twórców stron internetowych na nowym futbolowo. Np: jeśli my tutaj zamieścimy zawodnika Adama Kowalskiego- każdy twórca strony futbolowej ma go w swojej bazie danych i  może umieścić go w swojej drużynie bez konieczności wpisywania go na nowo. Jest to duże ułatwienie dla wszystkich tworzących takie strony- nie wymaga konieczności wklepywania ogromnych ilości informacji na nowo. Dzięki temu również łatwo założyć stronę własnego zespołu.

To jak będzie wyglądała wizytówka każdego zawodnika- zależy tylko i wyłącznie od niego samego. Może ona zawierać takie dane jak: zdjęcie, datę i miejsce urodzenia, wzrost, wagę, opis, linki do stron internetowych- ale te dane (jeśli ktoś chce ) należy nam przesłać indywidualnie- i pamiętajcie iż czynicie to na własna odpowiedzialność. Wszelkie dane ślijcie na adres gryx2@wp.pl , tam również możecie zadawać pytania o szczegóły. Na chwilę obecną, każdy z zawodników z pierwszej kolejki został zapisany w bazie danych- jako informacje o miejscu urodzenia- wpisywaliśmy albo nazwę zespołu, albo nazwę miejscowości dla której gra- tak czy inaczej warto przesłać nam trochę szczegółów o sobie- np zdjęcie, czy datę urodzin- pozwoli to dokładnie spersonalizować wszelkie informacje dostępne na stronie.

Zapewne zauważyliście też,  że strona ma kilka niedociągnięć- to nie wszystko nasza wina- projekt futbolowo2 jest wciąż w fazie tworzenia- i błędy zdarzają się dość często. Możemy poradzić Wam tylko okazywanie cierpliwości- sami cały czas zgłaszamy się do administratorów serwera o naprawę usterek .

Na koniec nasz każdorazowy apel- podawajcie informacje zgodne z stanem faktycznym w protokole meczowym- piszcie wyraźnie!

A jeśli jest ktoś kto chciałby z nami współpracować- prosimy o kontakt. Mamy kilka pomysłów dla chętnych popracować za doświadczenie... Po wszystkim jesteśmy gotowi wystawić referencje- a ta strona będzie ich potwierdzeniem.  :)