SPÓŁKA BIEGANOWO Z PIERWSZĄ PORAŻKĄ- czyli czwarta kolejka ligowa

SPÓŁKA  BIEGANOWO Z PIERWSZĄ PORAŻKĄ- czyli czwarta kolejka ligowa

W dniu 30.11.2019r odbyła się IV kolejka ligi halowej, hitem kolejki zapowiadał się mecz Budziłowa ze Spółką Bieganowo. Obydwie drużyny pretendują do walki o najwyższy cel. Poniżej analiza poszczególnych meczy:

1. Targowa Górka – Manhattan Team 12 – 2 (4 – 1)

Mecz rozpoczął się od mocnego otwarcia przez drużynę z Targowej Górki, która to już w pierwszej minucie spotkania strzela bramkę. Mimo usilnych starań zawodników Team – u, nie są oni w stanie pokonać obrony rywali, jak i również golkipera drużyny Targowej Górki. Udaje się to dopiero pod koniec pierwszej połowy. Druga odsłona spotkania to już dominacja zawodników Targowej, którzy strzelają bramkę za bramką czym doprowadzają do frustracji zawodników Team-u. Mimo tego zawodnicy Manhattan-u próbują zdobyć jeszcze jedną bramkę co udaje się pod koniec spotkania. Ale to było wszystko na co pozwolili zawodnicy z Targowej Górki.

2. OldBoys - Blue Wariatos 11 – 3 (7 – 2)

Mecz drużyn, które w rozgrywkach nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa, choć faworyta można było się upatrywać w drużynie OldBoys. To jednak z dużego „C” zagrali zawodnicy Blue, którzy to już w 13 sekundzie spotkania zdobywają bramkę, a po 2 minutach następną czym bardzo zaskakują drużynę OldBoys. Jednakże, w miarę upływu czasu doświadczenie i zgranie zawodników OldBoys bierze górę. I to oni zaczynają dominować w meczu aplikując kolejne gole. Poprawa skuteczności napastnika Pawła Rydlińskiego w trakcie meczu (5 bramek) daje OldBoys zasłużone 3 punkty.

3. Budziłowo – Spółka Bieganowo 4 – 2 (2 – 1)

Spotkanie bezapelacyjnie należy określić jako mecz kolejki. Duża dramaturgia, bramka za bramkę. W 6 minucie bramkę dla Spółki zdobywa Marcin Janiszewski i wydawałoby się, że mecz będzie toczony pod kontrolą zawodników z Bieganowa. Nic bardziej mylnego już po minucie po pięknym uderzeniu „Mazura” w przysłowiową „pajęczynę” mamy remis. Gra bardzo wyrównana, z dużą ilością składnych akcji po obu stronach. Jednakże to na przerwę zwycięsko schodzi drużyna Budziłowa. Druga połowa to szybka riposta ze strony Spółki i ponownie mamy remis. Gdy już wydaje się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, mamy rzut wolny pośredni za ponowne zagranie do bramkarza. Sprytne rozegranie rzutu kończy się bramką. Bieganowo za wszelką cenę chce doprowadzić chociażby do remisu, niestety to po jednej z ostatnich akcji Budziłowa piłka po strzale Jakuba Graczyka ląduje w siatce. I mamy małą niespodziankę Spółka traci status drużyny niepokonanej a zespół Budziłowa dołącza do grona drużyn walczących o tryumf w rozgrywkach.

4. LZS Zieliniec– LZS Sokolniki 2 – 7 (0 – 1)

Bardzo duży opór w pierwszej połowie spotkania postawili zawodnicy Zielińca i to oni momentami mieli przewagę, lecz nie potrafili jej udokumentować bramką. I aż do 12 minuty meczu mamy remis, kiedy to jedna z akcji Sokolnik kończy się bramką. Mimo, że zawodnicy Zielińca grają jak równy z równym tworząc sobie sytuację bramkowe, niestety brak skuteczności nie pozwolił odnieść sukcesu w tym spotkaniu. Po szóstym faulu drużyna Zielińca miała jeszcze przedłużony rzut karny, który po niecelnym strzale zawodnika nie poprawił dorobku bramkowego drużyny. Kapitalny mecz rozegrał Patryk Krzyżanowski, który popisał się trzema ładnymi bramkami i to on w dużej mierze przyczynił się do sukcesu Sokolnik.

Pauza: TW Kołaczkowo