OLDBOYS MINIMALNIE OD SUKCESU- relacja z V kolejki.

W dniu 02.12.2019r odbyła się V kolejka ligi halowej. W parach drużyn tej kolejki faworytów było łatwo wskazać. A jak było faktycznie?

1. Manhattan Team – Budziłowo 1 – 14 (1 – 4)

Pierwsze spotkanie to mecz drużyn, z których jedna walczy o pierwsze punkty a druga aspiruje do podium. Pierwsze minuty meczu to śmiałe ataki Team-u na bramkę przeciwnika. Budziłowo w początkowej fazie meczu gra nieporadnie, bez żadnej koncepcji w przeciwieństwie do zawodników Manhattanu. Niestety nieskutecznie, wszystkie strzały są albo niecelne, albo łatwe do obrony przez bramkarza. I to się mści już 7 minucie meczu, gdzie „Mazur” zdobywa bramkę. W 12 minucie bramkę na 1:2 zdobywa Team. Jak się później okaże to pierwsza i ostatnia bramka. W drugiej połowie to festiwal bramek w wykonaniu Budziłowa. Filar tej drużyny Jakub Graczyk zalicza 6 asyst a przy okazji zdobywa 3 bramki.

2. TW Kołaczkowo - OldBoys 5 – 4 (2 – 2)

Spotkanie V kolejki – tak trzeba określić ten mecz, w którym sytuacja z minuty na minutę zmieniała się jak w kalejdoskopie. Już w 2 minucie prowadzenie zdobywa TW Kołaczkowo. Po 5 minutach po akcji Oldboys mamy wyrównanie. Na przerwę drużyny schodzą bez rozstrzygnięcia. W drugiej połowie przewagę zdobywa drużyna OldBoys, której przyjęła strategię grania pozycyjnego i rozgrywania piłki do doświadczonych zawodników i przynosi to efekt w postaci bramki. To podrażnia drużynę Kołaczkowa, która coraz bardziej naciska na bramkę przeciwnika, który już odczuwa zmęczenie meczem. Co wykorzystuje drużyna z Kołaczkowa zdobywając trzy bramki i mamy wynik 5:3. Jeszcze po szóstym faulu zawodnika TW w ostatnich minutach meczu mamy przedłużony rzut karny, który wykorzystuje „Waldi”. Ale brak już jest czasu na osiągnięcie remisu i tym samym po ciężkim boju 3 pkt. lądują na konto zawodników Kołaczkowa.

3. Blue Wariatos – LZS Zieliniec 6 – 7 (2 – 1)

Od początku spotkanie bardzo wyrównane, dużo gry w środku boiska. Pierwsi na prowadzenie wychodzą zawodnicy Blue po bramkach w 9 i 11 minucie meczu to podrażnia LZS, który już po minucie zdobywa bramkę kontaktową. I tak kończy się pierwsza odsłona spotkania. W drugiej części meczu mamy prawdziwą walkę, wymiana ataków, gdzie skuteczniejsi są zawodnicy Blue, którzy zdobywają cztery bramki przy jednej Zielińca. I gdy wydaje się, że zawodnicy Blue Wariatos zdobędą pierwsze punkty, mając taką przewagę bramkową do szarży rusza LZS. Zawodnicy Zieleńca w przeciągu kilku minut niwelują przewagę i w ostatniej minucie zdobywając bramkę przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę.

4. LZS Sokolniki – Targowa Górka 10 – 5 (3 – 2)

W 4 minucie meczu drużyna LZS wychodzi na prowadzenie i wydaje się, że mecz będzie po kontrolą drużyny Sokolnik mimo, że następną bramkę zdobywa Górka, to gra o zwycięstwo toczy się dalej, bo po juniorskich błędach w obronie zawodników Sokolnik dwie bramki zdobywa Targowa Górka, której zawodnicy uwierzyli, że mogą pozbawić punktów zeszłorocznych zwycięzców ligi. W drugiej połowie to już większa przewaga LZS-u, który wykorzystuje nadarzające się sytuacje bramkowe. Mimo, że zawodnicy Targowej Górki walczą do ostatniego gwizdka sędziego mogą czuć satysfakcję, tylko z tego, że liderowi zaaplikowali aż 5 bramek.

Pauza: Spółka Bieganowo