Puchar Boryny 2016

Puchar Boryny- edycja 2016 za nami. Sezon halowy zakończony w dość dobrym stylu- podczas jednego dnia hardcorowych zmagań.

Kiedy zobaczyliśmy nazwy ekip, które w tym roku miały zmierzyć się ze sobą w walce o Puchar...szczęka miała nam prawo opaść..i opadła. Okazało się jednak, że nie było tak strasznie- karty rozdawały nasze ligowe drużyny- a pozostałe stały się tylko tłem... Z drugiej strony- to hala zawodników Ligi Kołaczkowo- i kto jak nie oni miał tu rozstawiać wszystkich po kontach?

Rozgrywki były szalone. Podział na dwie grupy po 5 zespołów, gra każdy z każdym- dwie połowy po 10 minut...to przypominało wręcz najbardziej archaiczne czasy „rzeźni” czyli pucharów zimowych na sali w Bieganowie. Aż się wzruszyliśmy na to wspomnienie. Ale to była jedyna analogia. Bo postawa zespołów była skrajnie inna niż to co działo się 20-30 lat temu.

Grupa pierwsza w naszej początkowej ocenie wydawała się łatwa. Na papierze wyróżniały się ekipy LZSu Sokolniki i Obłaczkowa. Pozostałe nazwy nie powalały- zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to co osiągnęły w sezonie ligowym w Kołaczkowie. Ostatecznie jednak poziom meczy zaskoczył szalenie pozytywnie. Zieliniec I okazał się potężną ekipą, która odpadła dopiero w półfinale, Sokół grał bardzo widowiskowo i o wiele skuteczniej niż w lidze, Zieliniec II pokazał szaloną ambicję i zabawę- grając tak naprawdę na luzie, bez ciśnienia na wynik... No i Obłaczkowo..które chyba w najczarniejszych snach nie spodziewało się, że będzie aż takim autsajderem.

Wyniki I grupy

Auto- Komis Jańczak Obłaczkowo; Ferma Szafarek I Zieliniec  2:3

Sokół Sokolniki ; LZS Sokolniki1:3

Ferma Szafarek I I Zieliniec - Ferma Szafarek I Zieliniec 0:7

Auto- Komis Jańczak Obłaczkowo ; LZS Sokolniki 1:0
Sokół Sokolniki ; Ferma Szafarek I I Zieliniec 8:0
Ferma Szafarek I Zieliniec - LZS Sokolniki 2:4
Auto- Komis Jańczak Obłaczkowo - Ferma Szafarek I I Zieliniec 1:2

Ferma Szafarek I Zieliniec - Sokół Sokolniki 2:0
LZS Sokolniki ; Ferma Szafarek I I Zieliniec 13:1

Auto- Komis Jańczak Obłaczkowo - Sokół Sokolniki 1:7

Wyniki I grupy:
1. miejsce LZS Sokolniki- 9 pkt.
2. miejsce Ferma Szafarek Zieliniec I - 9 pkt.

3. miejsce Sokół Sokolniki- 6 pkt.
4. miejsce Ferma Szafarek Zieliniec II - 3 pkt.
5. miejsce Auto Komis Jańczak Obłaczkowo- 3 pkt

To jednak skład drugiej grupy budził nasze największe zaciekawienie. Przyznamy się Wam- że po przeczytaniu kto gra w tej grupie- natychmiast nazwaliśmy ją „grupą śmierci” a zespoły z Kołaczkowa i Gałęzewic skazaliśmy na asystowanie przy ekipach Ignaszaka i Mastersów. Na szczęście dla nas, piłka nożna jest nieprzewidywalna, łatwo się w niej pomylić i efekt końcowy może zawsze zaskoczyć... Poziom spotkań w drugiej grupie był wyrównany...wyrównany do pewnego stopnia. TW i For Link pięknie wszystkim odskoczyli. Gałęzewice grały jak to oni- z niesamowitą ambicją- dość powiedzieć, że chyba prowadzili w każdym swoim spotkaniu- prócz tego z TW. A Mastersi i Ignasiak?- pewnie spodziewali się o wiele łatwiejszej przeprawy na prowincji- jednak również pokazali klasę walcząc w każdym spotkaniu do końca. Sprawa awansu rozstrzygnęła się pomiędzy dwoma kołaczkowskimi ekipami. Ile w tym prawdy, że TW podpuściło lokalnego rywala dając mu wygrać, oszczędzając siły... postanowiło przegrać aby tym bardziej w finale zadać morderczy cios??nie wiemy- ale taką historię słyszeliśmy...

Wyniki grupy II

K&L Gałęzewice - Ignaszak Sport 2:2
Masters ; FOR LINK Kołaczkowo 1:5
Ignaszak Sport ; TW Kołaczkowo 1:4
K&L Gałęzewice ; FOR LINK Kołaczkowo 3:5
Masters ; TW Kołaczkowo 1:8
Ignaszak Sport ; FOR LINK Kołaczkowo 2:3
K&L Gałęzewice ; TW Kołaczkowo 1:6
Ignaszak Sport ; Masters 4:4
FOR LINK Kołaczkowo - TW Kołaczkowo 4:2
K&L Gałęzewice ; Masters 3:3

Klasyfikacja II grupy:
1. miejsce For Link Kołaczkowo 12 pkt.
2. miejsce TW Kołaczkowo 9 pkt.

3. miejsce Ignaszak Sport 2 pkt. {bramki 9:13 }
4. miejsce K&L Gałęzewice 2 pkt. {bramki 9:16 }
5. miejsce MASTERS 2 pkt. {bramki 9:20 }

Półfinały pokazały jak bardzo obie grupy tak naprawdę prezentowały zbliżony poziom. Oba mecze były mordercze, stawka wysoka a o wyniku zdecydowały detale.

LZS Sokolniki - TW Kołaczkowo 1:2
For Link Kołaczkowo - Ferma Szafarek I Zieliniec 1: 1 {rzuty karne 3:2}

Mecz o II miejsce

LZS Sokolniki - Ferma Szafarek I Zieliniec 3: 1

Spotkanie finałowe rozegrane było już pod dyktando TW- jedyna bramka dla FL padła pod koniec spotkania i nie miała prawa w najmniejszym nawet stopniu zagrozić ostatecznemu tryumfowi zawodników w biało-czerwonych strojach.

TW Kołaczkowo ; For link Kołaczkowo 3 : 1

Wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

1. miejsce TW Kołaczkowo
2. miejsce For link Kołaczkowo