Ostatnia kolejka ligowa sezonu letniego 2023

Ostatnia kolejka Ligi na Orliku w Kołaczkowie została rozegrana w niedzielę 15 października.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny OG Kanzas z Dream Team Września. Dla obu drużyn było to spotkanie o przysłowiową pietruszkę. Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli zawodnicy OG Kanzas, którzy w ciągu pierwszych pięciu minut spotkania zdobyli cztery bramki. Dream Team Września zupełnie przespał początek meczu. Potem gra się wyrównywała, a piłkarze OG nie byli już tak pazerni na zdobywanie kolejnych bramek. Przed przerwą dorzucili jeszcze dwie i prowadzili po pierwszej połowie 6:0. Początek drugiej połowy należał za to do Dream Team Września. Zdobyli oni szybko dwie bramki I mieli jeszcze szanse powalczyć o korzystny rezultat w tym spotkaniu. OG jednak szybko ostudzili zapały zawodników Dream Team Września zdobywając swoją siódmą bramkę. Do końca meczu dorzucili jeszcze jedną i wygrali to spotkanie 8:2.

Drugi mecz to spotkanie Fundamentów z TW Kołaczkowo. Stawką tego meczu było drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Przed meczem Fundamenty miały 3 punkty przewagi nad TW, zatem do drugiej lokaty wystarczał im remis. TW Kołaczkowo by zająć drugie miejsce musiał to spotkanie bezwzględnie wygrać. Mobilizacja w tej drużynie była spora bo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Fundamenty chciały szybko odrobić straty, ale długo im to nie wychodziło. Dopiero pod koniec pierwszej połowy zdobyli bramkę kontaktową. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla TW Kołaczkowo. Druga połowa to ponownie atak pozycyjny Fundamentów i obrona TW Kołaczkowo. Zawodnicy Fundamentów w końcu dopięli swego i doprowadzili do wyrównania. To na co pracowali bardzo długo stracili już w następnej akcji. TW Kołaczkowo ponownie wyszło na prowadzenie. Kolejne minuty meczu należały jednak do zawodników Fundamentów. Najpierw doprowadzili oni do wyrównania, a po chwili po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. TW Kołaczkowo ambitnie walczyło do końca o odwrócenie losów meczu. Doprowadzili oni do wyrównania, ale na więcej zabrakło już czasu i sił. Remis 4:4 sprawił że to Fundamenty zajęły drugie miejsce w tabeli, a TW Kołaczkowo trzecie.

W ostatnim meczu ostatniej kolejki LZS Gozdowo zagrało z Tornado Raptors Kołaczkowo. Piłkarze Gozdowa mieli ogromne problemy kadrowe i przystąpili do spotkania zaledwie w 4 zawodników plus bramkarz. Zawodnicy Tornado Raptors po raz kolejny zagrali fair play wystawiając tyle samo zawodników do gry. Nie przeszkodziło im to jednak w urządzeniu sobie festiwalu strzeleckiego. Wygrali oni 15:2 i zajęli ostatecznie czwarte miejsce w tabeli.