Nadchodzi 2 kolejka ligowa.

Ledwo odtrąbiliśmy początek a tu już druga kolejka...i liga wchodzi na parkiet w Pyzdrach. W nieco zmienionych godzinach.

Przyjrzyjmy się jednak samym spotkaniom.

Pierwszy pojedynek to mecz poturbowanych nieco zespołów OG Kanzas i FC Sokoły. Oba dostały mocny wycisk w pierwszej kolejce, oba trafiły na piekielnie mocnych rywali...i oba będą chciały odreagować. Łatwo nie będzie. OG zaprezentowali się chyba nieco lepiej piłkarsko...ale Sokoły są na własnym terenie i tego atutu przeoczyć nie można. Zakładamy, że będzie mega żywiołowo, bo oba zespoły są wstanie na ten żywioł pójść.

Trzęsieniem ziemi może się skończyć mecz Budziłowa z Tornado Raptors Kołaczkowo. Tornado stawiany był w pomeczowych rozmowach tydzień temu jako czarny koń rozgrywek. Bolesna porażka z Sokolnikami nic tu nie zmienia. Budziłowo to oczywiście i lider i kandydat do tronu...ale muszą to pokazać na większej hali. Większe boisko to atut dla mega szybko i mega agresywnie grającego Tornada...czy to starczy na Budziłowo, które też raczej nie ma aparycji piłkarskiego emeryta? Zobaczymy.

Takie pojedynki poza kołaczkowską ziemią? Takie czasy. Ligowy klasy czyli Sokolniki kontra TW Kołaczkowo. Cholernie ciekawie zapowiadający się mecz zespołów, które przywykły spotykać się raczej na koniec rundy lub sezonu. Teraz z marszu trzeba walczyć i to na obcym terenie. No ale dla obu ekip stanąć naprzeciw siebie to nie pierwszyzna. Faworytem wydaje się zespół z Sokolnik, który dysponuje dwoma bardzo szybkimi atakującymi. Jak na to odpowie nieco stateczne i powoli się rozpędzające TW?

Nie będzie łatwego zadania miała ekipa Dream Teamu Września. Przeciwnik bardzo silny i obyty z terenem. Jak by nie patrzeć Warta u siebie pewnie straty punktu nie zakłada, do tego Września nie notowała za często serii zwycięstw w poprzednich sezonach. Lekko Września nie będzie miała...ale to piłka i Warta gościnna być nie musi. Pyzdry to zdecydowany faworyt.

I na koniec dnia mecz AutoCentrum z Nieuchwytnymi. W pewnym sensie oba zespoły są siebie godne...ale piłkarsko chyba lepiej w pierwszej kolejce zaprezentowało się AutoCentrum. Nieuchwytni w swoim meczu nieustannie bazowali na skuteczności jednego zawodnika...jednak nowa hala może na nowo rozdać karty w tym pojedynku. Centrum ma zdecydowanie młodszy skład...Nieuchwytni mogą okazać się bardziej doświadczeni ale również z swoim stylem gry większe boisko mogą przekuć w swój atut...w sumie mogliby gdyby nie to, ze boisko będzie jednak atutem AutoCentrum.

To podsumujmy. Hala w Pyzdrach może odpowiadać w tej kolejce takim zespołom jak: Sokoły, Tornado, Sokolniki, Warta i AutoCentrum. Reszta może nadrabiać bokami ;) ale poza Dream Teamem nikt specjalnie bez szans nie zostaje. Jak będzie? Się zobaczy.

Kolejka 2
Data Gospodarze Wynik Goście