Ligowy weekend - zapowiedź.

Przed nami naprawdę natężony piłkarsko weekend.

Najpierw 14 kolejka w Pyzdrach…dzień później 13 kolejka w Kołaczkowie (to nie pomyłka). Obie kolejki zapełnią Wam czas popołudniami.

Kolejka 14

Gospodarze

Wynik

Goście

Nieuchwytni Września

Pauza

OG Kanzas

Budziłowo

Dream Team Września

Sokolniki

AutoCentrum Września

Tornado Raptors Kołaczkowo

TW Kołaczkowo

MKS Warta Pyzdry

Z spotkań, które budzą najwięcej emocji i niewiadomych to pewnie będą pojedynki TW Kołaczkowo i OG Kanzas. Oba zespoły mają wyjątkowo intensywną sobotę i niedzielę ze względu na klasę swoich rywali.

W sobotę wszystko zacznie właśnie przyspieszony pojedynek OG z Budziłowem. Oba zespoły co zaskakujące sąsiadują z sobą w tabeli, dzieli je minimalna ilość punktów i spotykają się na hali w Pyzdrach. A to dobry teren dla Kanzas, którzy na tym parkiecie potrafią całkiem dobrze się prezentować.

Drugie tego dnia spotkanie to mecz zagadka miedzy AutoCentrum a Tornado Raptors. Zagadka ponieważ nie wiadomo co myśleć. W pierwszym pojedynku obu ekip Tornado wręcz zmiotło rywali…ale teraz oba zespoły znajdują się w skrajnie różnych sytuacjach. Centrum dość regularnie punktuje…Tornado w czterech ostatnich meczach zdobyło dokładnie ZERO punktów i kryzys jaki trawi ten zespół ciężko wytłumaczyć.

Na koniec kolejki mecz wisienka, czyli pojedynek lidera i wicelidera. Warta kontra TW Kołaczkowo. Pierwszy mecz na hali w Kołaczkowie wygrała Warta 7-5. Był to pojedynek przewrotny i do pewnego momentu wyrównany…ostatecznie jednak Pyzdry zdołały zapanować nad spotkaniem i posiadając przewagę indywidualnych umiejętności mecz wygrały. Teraz parkiet w pyzdrskiej sali napisze zupełnie inny scenariusz. Taktyka będzie pewnie kluczowa w tym spotkaniu a zdobycie pierwszego gola może wszystko ustawić i ułatwić. Patrząc tylko na cyferki w tabeli to spotykają się z sobą dwie najlepsze ligowe ofensywy i defensywy. Wszystko może być napięte jak postronki – więc o ostatecznym tryumfie zdecydować mogą niuanse, emocje, odczucia, wrażenia. A może będzie zupełnie inaczej?

W sobotnie popołudnie mamy również mecz Dream Teamu z Sokolnikami. Ciężko spodziewać się tu czegoś więcej niż kompletu punktów dla Sokolnik…no może jeszcze zdecydowaną wartością dodaną jest energia jaką Września zostawia na parkiecie.

W niedzielę zostanie rozegrana 13 kolejka. Taka mała zamiana ze względów organizacyjnych. Tym razem parkiet w Kołaczkowie.

Kolejka 13

Gospodarze

Wynik

Goście

AutoCentrum Września

Pauza

Tornado Raptors Kołaczkowo

Dream Team Września

Sokolniki

OG Kanzas

TW Kołaczkowo

Budziłowo

MKS Warta Pyzdry

Nieuchwytni Września

Wszystko otwiera mecz Tornada z Dream Teamem. Dla Raptorsów może to być dobry weekend i szansa na wspinanie się w tabeli…szansa na 6 punktów (bo jednak mają na to olbrzymie szanse) jest. Trzeba tylko pokonać rywali w sobotę i dać sobie rade z Teamem w niedzielę. Poprzedni pojedynek zakończył się…remisem. Wniosek z tego, że Tornado spacerkiem swojego nie osiągnie.

Drugi ciężki mecz tego weekendu będzie miało OG. Rywal z tej najwyższej półki – czyli Sokolniki. Patrząc na to co te zespoły robią w ostatnim czasie to…lepiej zdecydowanie punktuje Kanzas i jeśli tylko chłopaki z OG dobrze zapunktują z Budziłowem dzień wcześniej to z Sokolnikami mogą iść na fali dalej. Tak…to mało prawdopodobne bo Sokolniki to jednak firma, która takiego meczu przegrać nie może.

Meczem dnia w niedzielę będzie zdecydowanie pojedynek TW Kołaczkowo kontra Budziłowo. Oba zespoły mają bogatą historię spotkań, gdzie zwycięstwa jednych i drugich przeplatają się z różnym szczęściem. Na hali w Pyzdrach wygrało TW. Jak będzie na mniejszym boisku na którym Budziłowo czuje się chyba zdecydowanie lepiej? W jakim stanie TW przystąpi do meczu po poprzedniej kolejce? Kwestie wolicjonalne, nastawienie czy dyspozycja dnia – to rzeczy, które mogą mieć w tym pojedynku kluczowe znaczenie.

Czy Nieuchwytni są zespołem, który może zagrozić Warcie? Teoretycznie to bardzo mało prawdopodobne. Nieuchwytni zaskakiwali pozytywnie na początku sezonu…obecnie zawodzą – głównie wizerunkowo. Grają dość przewidywalnie i konsekwentnie na tą samą modłę. Oczywiście o ich sile decyduje skład, bo jednak mają oni zawodników, którzy są wstanie zamieszać rywalem… Mimo wszystko, szanse z Wartą będą mieli minimalne.